Kradnite slobodne a požehnanie dostanete od samotnej Polície.

Autor: Ľubomír Smetana | 27.12.2013 o 12:44 | (upravené 27.12.2013 o 12:50) Karma článku: 18,24 | Prečítané:  3825x

Neustále počúvame od predstaviteľov nášho štátu, v akej demokratickej krajine žijeme. Sme členmi Európskej únie, medzinárodných organizácií a po toľkých rokoch od nežnej revolúcie by sme sa mali cítiť bezpečne. Pravda je ale taká, že podvodníkom a zlodejom sa u nás nežilo nikdy lepšie. Je to ale o to horšie, že tejto škodnej celkom obstojne napomáha aj samotná Polícia. Narážam konkrétne na Úrad hraničnej a cudzineckej polície v Bratislave, ktorý namiesto potláčania kriminality robí presný opak.  

Povinnosti Polície SR sú presne špecifikované a definované v zákonoch. Preto, ak je páchaná trestná činnosť, príde mi logické, aby takémuto konaniu zabránila a vinníkov odovzdala súdnej moci. Veď práve na to sú tu, dokonca platení z našich daní. Na Slovensku je ale všetko vždy inak.

Policajti na vyššie menovanom pracovisku pri vykonávaní kontroly zistili páchanie trestnej činnosti. Ich nečinnosť mala za následok, že trestná činnosť naďalej celé týždne prebiehala a dokonca pod „odborným očkom" sa pekne, v kľude pristúpilo aj k likvidácií dôkazov. Policajti vedome takýmto konaním spôsobili, že pani prekladateľka Natália Kultánová falšovala pečiatky a podpisy a  poškodzovala nielen slovenských občanov ale aj cudzincov. Reportáž o tom priniesla aj televízia TA3. http://www.ta3.com/clanok/1031409/stovkam-rusov-hrozi-vyhostenie-moze-za-to-falosna-peciatka.html

Polícia prostredníctvom svojho hovorcu uviedla, že celý prípad je v stave vyšetrovania, čím vedome klamala a zavádzala. Každý laik vie, že vyšetrovanie začína vypočúvaním poškodených a oznamovateľa trestnej činnosti. Slovenská Polícia ale pravdepodobne zavádza svetovú novinku v spôsoboch vedenia vyšetrovania, keďže dodnes nevypočula ani svedkov, ani poškodených a ani mňa ako oznamovateľa trestného činu. Dokonca nebola schopná zadovážiť ani znalecké posudky k falšovaným materiálom. Podotýkam, že celá kauza má už viac ako troj mesačnú históriu.

Aby som policajtom nekrivdil, predsa len niečo urobili. Začali rušiť pobyty cudzincov, ktorí boli podvedení a oklamaní. Je teda viac než pravdepodobné, že Polícia ruší všetky pobyty cudzincom protizákonne a teda sa sama stáva páchateľom trestného činu. O to závažnejšie vyznieva fakt, že pobyty rušia iba „vybraným" cudzincom. Teda nie všetkým poškodeným, ale vyvolených si určujú podľa svojho kritéria.

Samotná pani „prekladateľka" Natália Kultánová, ktorá používala „pečiatky" Lujzy Buchtovej, priznala, že falšovala asi 500 prekladov. Ak sa však opýtate na kľúč, podľa ktorého rušia pobyty, odpovede sa nedočkáte. Musíte mať buď šťastie, alebo to celé zavádza ďalším trestným činom, ktorý je u nás mimoriadne populárny - korupciou.

Aby som vás uviedol do obrazu, pobyty rušia mojim klientom. Teda, chudáci, doplácajú na to, že som ako občan tejto krajiny upozornil na trestný čin, čo mi prikazuje aj zákon. Dokonca sám by som porušil zákon, ak by som trestný čin neoznámil. Po skoro dvoch mesiacoch moje trestné oznámenie skončilo na stole Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. A evidentne, o chvíľu budú môcť panie upratovačky z neho utierať prach.

Napriek tomu, že sa prekladateľka k trestnému činu priznala, po jeden a pol mesiaci sa na Oddelenie cudzineckej polície v Bratislave konečne unúvalo prísť aj vyšetrovateľom Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Polícia tak vedome  umožnila dlhým nekonaním zničiť všetky dôkazy. Sama pani Kultánová do zápisnice uviedla že, počítač, tlačiareň aj scanner, na ktorom pečiatky a podpisy robila vyhodila.

Prečo Polícia vedome zatajovala konanie prekladateľky? Má snáď na to nejaký špeciálny dôvod? Možno niečo tají, čo by sa občania nemali dozvedieť. Je smutné, že samotná Polícia, ktorá má pomáhať a chrániť, všetko zmarila. Som zvedavý, ako teraz bude dokazovať vinu pani falšovateľky.

Preto som podal trestné oznámenie aj na Políciu SR, ktorá vykonávala „neplánovanú kontrolu" na oddelení cudzineckej polície PZ Bratislava a teda vedela minimálne o mesiac dlhšie než my, že sa pácha trestný čin falšovania a pozmeňovania pečate a podpisu. Túto skutočnosť si ale nechala sama pre seba. Všetci s napätím očakávame aký bude verdikt a vyvodenie dôsledkov voči policajtom, ktorí o páchaní trestnej činnosti vedeli a nekonali. Dostanú odmenu, povýšenie alebo medailu za zásluhy od pána ministra?

Keď si predstavím, že na kontrole boli policajti, kde jeden má pred menom JUDr. za menom Phd. a prednášal zákony na Policajnej akadémii, tak je to na zaplakanie. Nemal by tento „odborník" vedieť o zákonoch všetko? A kde boli páni odborníci z Polície, keď sa pobyty cudzincom povoľovali? Začínam premýšľať, či je nám takáto polícia vôbec potrebná.

Poviete si, že bojovať proti Polícii sa neoplatí. Ja tvrdím, že áno. A budem na ich chyby poukazovať aj napriek ich vykonštruovaným spôsobom ako likvidovať cudzincov. Je to príjemný pocit, keď pomôžete cudzincovi, ktorý nevie kam sa má obrátiť, keďže Polícia ani nepomáha, ani nechráni.

Tvrdím, že na základe pochybenia Polície SR budú cudzinci a ich rodinní príslušníci trpieť. Nevravím o pomocných robotníkoch, tento škandál sa týka cudzincov, ktorí u nás investovali tisíce eur, dali prácu tisíckam Slovákov vo svojich fabrikách, firmách, hoteloch, či reštauráciách po celom Slovensku. Kto im uhradí škodu, ktorú vďaka Polícii už dnes možno vyčísliť na tisíce Eur?

Ako sa k problému postaví pán minister Kaliňák? To naozaj nevie a nevidí, čo sa deje na jeho ministerstve?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?